Патронат над дитиною – нова соціальна послуга !

Дата: 26.01.2022 11:41

Фото без описуПатронат над дитиною – нова послуга для України.
     Патронатний вихователь – людина, яка робить благородну справу, допомагає дітям подолати життєві проблеми. А ще – це нова професія, яка дозволяє людині отримувати заробітну плату від держави за її нелегку працю.

Патронат над дитиною – професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Потребує захисту у сім’ї патронатного вихователя та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.
    Метою патронату є: забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.
     Основними завданнями патронатних вихователів є:
- забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
- соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
- створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
- підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.
     Тож це нова для суспільства професія, що дозволяє, залишаючись вдома, працювати й отримувати заробітну плату від держави за надані соціальні послуги.
У разі зацікавлення служба зайнятості надасть роз'яснення безробітним, як
стати патронатними вихователями.