Обережно! африканська чума свиней

Дата: 24.02.2021 08:21

Фото без опису      Врадіївська районна державна лікарня ветеринарної медицини хоче застерегти, і нагадати односельцям, про небезпеку поширення африканської чуми свиней. На даний час   продовжується карантин на території  Врадіївської селищної ради. Даний  спалах був зареєстрований  на території сміттєзвалища смт Врадіївка 26 січня 2021 року.

Ознаками даної хвороби є:
      - температура тіла тварини до 40,5-42С0,
зниження апетиту, в’ялість, втомлюваність, хитка хода, спрага,тварини лежать зарившись в підстілку.
ядуха, кашель, блювота, діарея (пронос з кров’ю), слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок,
синюшність шкіри, та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, п’ятачка та кінцівок.

Хвороба охоплює до 70% поголів’я, 85-100% з яких гине протягом 6-13 діб.
Зараження свиней відбувається шляхом безпосереднього контакту – від свині до свині, через грунт, корма, воду, транспортні засоби, бродячі тварини, птахи, обслуговуючий персонал, продукти вироблені з м’яса свинини, але хочемо зазначити, що люди на АЧС не хворіють.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС;
-    утримуйте свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу, та контакту з іншими тваринами,
-    обслуговувати тварин лише в змінному одязі, використовуючи окремі засоби догляду ї інвентар,
-    не дозволяти контакт з тваринами стороннім особам,
-    не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, та без супровідних ветеринарних документів,
-    не забивати хворих тварин, та не переробляти туші захворілих свиней,
-    не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо ви мисливець на диких свиней,
-    не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.

Шановні односельці у випадку підозри просимо негайно звертатися до Врадіївської районної державної лікарні ветеринарної медицини  за телефоном       9-65-66