Врадіївська селищна рада
Миколаївської області

Обережно! Фальсифіковані пестициди!

Дата: 02.03.2021 15:12
Кількість переглядів: 925

Фото без опису      Початок польових робіт у сільському господарстві завжди супроводжується сезонним збільшенням на ринку попиту та пропозиції засобів захисту рослин, тому що кожен аграрій прагне отримати прибуток від своєї діяльності.


      Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України "Про пестициди і агрохімікати", "Про захист рослин" та низкою нормативно-правових актів.


      Усі пестициди, що реалізовуються в Україні згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів».


      Фальсифіковані пестициди - це продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

 Основні види фальсифікованих засобів захисту рослин:
 1.Продаж генериків (аналогів) під назвою оригінальних препаратів:
 2.Продаж нелегально фасованих у дрібну тару пестицидів, які заборонено використовувати у присадибному господарстві:
 3.Відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми:
 4.Зниження вмісту діючої речовини:
 5.Заміна діючої речовини невідомими хімічними сполуками.

Основними негативними наслідками застосування фальсифікату є:
•    часткове чи повне знищення врожаю;
•    відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів;
•    забруднення зовнішнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод;
•    погіршення родючості ґрунтів;
•    непридатна до споживання сільськогосподарська продукція, забруднена залишками заборонених шкідливих речовин та домішок;
•    шкода здоров’ю людей під час внесення препарату;
•    порушення репродуктивної функції людського організму, необоротний розлад імунної та нервової систем, вроджені каліцтва;
•    суттєві матеріальні збитки;
•    зіпсована репутація сільгоспвиробника як постачальника якісної та безпечної продукції.

Як убезпечитись від фальсифікату:
1.    Купуйте пестициди лише в офіційних дистриб’юторів
2.    Не купуйте пестициди і агрохімікати: на ринку, з автомашин, а також у невідомих продавців, через Інтернет, без чека та сертифіката якості.
3.    .Купуйте засоби захисту рослин лише у спеціалізованих магазинах, або у постачальників, які мають ліцензію на право зберігання і торгівлею отрутохімікатами, сертифікати відповідності на продукцію, яку реалізують.
4.    Звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці, таких як голограма, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки!
5.    Звертайте особливу увагу на тару, в яку розфасовані засоби захисту рослин: дата виробництва тари (каністри), що зазначена на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри (тобто самої речовини);
6.    Роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару.

7. Вимагайте від продавця касовий  або  товарний чек із зазначенням наступної інформації: назва підприємства або прізвище продавця, найменування товару, дату продажу – тоді у вас буде підстава для висунення претензій.
8.Вимагайте  сертифікат якості на даний препарат.
9.  Уважно роздивіться етикетку: інформація на ній повинна бути надрукована чітким шрифтом і тільки  із зазначенням: назви постачальника і його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номер партії, ваги,  дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника і його адреси, регламенту застосування ( норма витрати, культура, об»єкт застосування, спосіб, час обробки, обмеження, термін очікування, способи знешкодження, заходи безпеки та надання першої медичної допомоги).

ПАМ´ЯТАЙТЕ! Підроблені пестициди і агрохімікати:

  •     Шкідливі для вашого здоров´я
  •     Небезпечні для довкілля
  •     Токсичні для врожаїв

У разі виникнення підозри щодо якості придбаних засобів захисту рослин  – звертайтеся до Управління фітосанітарної безпеки Головного Управління Держпродспоживслужби в Миколаївській  області


Головний спеціаліст                                                       Н.Юзьків


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь