Увага! Збільшення штрафів за порушення правил ПДР

Дата: 19.03.2021 09:27

Фото без опису17 березня 2021 року набув чинності Закон України №1231 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», що  посилив відповідальність за порушення Правил дорожнього руху.

Збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки, мотошоломами, перевищення обмежень швидкості руху, проїзду на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця ДТП, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння та керування у стані сп'яніння.

Зокрема, раніше відповідальність за керування у стані алкогольного сп'яніння передбачала штраф 10 200 гривень з позбавленням права керування на рік, а тепер таке правопорушення, вчинене вперше передбачає штраф у розмірі 17 000 гривень, а вдруге протягом року - 34 000 гривень з позбавленням права керування на три роки та з можливим оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення ПДР пішоходами й велосипедистами. За перехід пішоходами проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху - штраф зріс з 3 до 15 НМДГ (255 грн) і вже без попередження.

Зауважимо, профілактичних зупинок транспортних засобів Закон не передбачає!!!