35-та роковина памяті Чорнобильської катастрофи

Дата: 26.04.2021 08:43

Фото без описуСьогодні пам’ятна дата, 26-те квітня, яка стала для України та для всього світу вісником найбільшої трагедії за всю історію ядерної енергетики. 35 років тому відбулась на нашій землі трагічна подія – аварія на Чорнобильській АЕС, яка зробила негативні впливи на оточуючий світ, країни Європи та людську діяльність пов’язану із атомною енергетикою. Ми навчилися жити з цим та бачити наслідки Чорнобильської катастрофи, тому ми повинні пам’ятати про цю подію, адже той хто не пам’ятає своєї історії немає майбутнього.

Сьогодні, 26 квітня 2021 р., з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у Врадіївці відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника чорнобильцям за участі керівництва громади та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Присутні поклали квіти до пам’ятника й вшанували пам’ять загиблих під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання.

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.

35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

На обліку у відділі соціального захисту Врадіївської селищної ради перебуває 34 особи, а саме:
-    учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії – 4 особи;
-    учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІ категорії – 12 осіб;
-    учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІІ категорії – 9 осіб;
-    вдови померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії – 2 особи;
-    вдови померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії – 1 особа;
-    діти потерпілі від наслідків аварії на ЧАЕС – 5 осіб.

Відповідна категорія осіб забезпечується такими допомогами, як:
-    одноразова матеріальна допомога учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
-    пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
-    щомісячна компенсація на продукти харчування.

Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії також забезпечуються санаторно-курортним лікуванням.
У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу!

Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу!

Памятаймо про це! Чорнобильська трагедія не повинна повторитись!!!

Відділом соціального захисту Врадіївської селищної ради 26 квітня 2021 року буде проведено телефонну «гарячу» лінію по телефону 0972083925 на тему «Питання та відповіді відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».