Інформаційно–просвітницький захід на тему «Переваги офіційного працевлаштування»

Дата: 29.04.2021 15:49

Фото без опису29 квітня 2021 року начальником Врадіївського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Миколаївській області  Оленою Кльопкою спільно з директором Врадіївської філії Миколаївського обласного центру зайнятості Наталією Григор’євою, організовано та проведено інформаційно–просвітницький захід на тему «Переваги офіційного працевлаштування» з   неповнолітнім суб’єктом  пробації.

Відповідно до статті 43 Конституції України кожна людина має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується.

До переваг офіційного працевлаштування відносяться в першу чергу економічні й соціальні гарантії: заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути меншою мінімальної;  право на відпустку; право на оплату лікарняного; право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці; право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці; право не працювати у вихідний і святковий день; право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника; право на допомогу в зв’язку з безробіттям; право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань; право на захист від незаконного звільнення тощо.

В ході бесіди, неповнолітнього суб’єкта пробації ознайомлено з порядком постановки на облік центру зайнятості та порядком отримання допомоги по безробіттю, про можливість перенавчання та перекваліфікації, допомогу при відкритті власної справи та способи долучення до громадських та тимчасових робіт.

Захід відбувся у формі «питання – відповіді», де неповнолітнього цікавили не тільки вакансії, але й умови праці, заробітна плата та характеристика робочих місць, а також йому було роз’яснено про особливості законодавства, які регламентують трудову зайнятість та про основні тенденції та стан ринку праці в Врадіївському районі.

Начальник Врадіївського районного
сектору філії ДУ «Центр пробації»
в Миколаївській області
підполковник внутрішньої служби Олена КЛЬОПКА