Онлайн-конференція 19.05.2021р. до уваги керівників сільгосппідприємств та голів фермерських господарств

Дата: 18.05.2021 15:12

Фото без описуГОСТРІ ПИТАННЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ОБІГУ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Організатори:
Миколаївська обласна державна адміністрація,
Всеукраїнський журнал «АгроPRO»

Дата: середа,  19.05.2021 року
Час: 10:00-12:00

Спікери:
Ельвіра Ткачова, головний редактор журналу «АгроPro»
Олександр Норочевський, адвокат з земельного права, радник з земельних питань ГС «Аграрний союз України», автор журналу «АгроПРО»

Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/2RRjzzm
Усім зареєстрованим учасникам буде надіслане посилання для входу на конференцію і презентація виступу спікерів.

Програма:
1.    Етапи, умови та наслідки запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення. Очікувані та можливі зміни у відносинах землекористування: на що слід звернути увагу громадянам, землекористувачам, територіальним громадам?
2.    Особливості паралельного існування двох моделей обігу сільськогосподарської землі: ринок права власності та ринок права оренди. Загальна характеристика кожного з них.
3.    Способи купівлі та продажу землі. Реалізація та нейтралізація переважного права на купівлю земельної ділянки.
4.    Зміни у відносинах оренди та емфітевзису. Проблеми поновлення права оренди в разі закінчення договору та реалізації переважного права на його переукладення з боку орендаря. Нові шляхи укладання договорів оренди. Відступлення права оренди. Особливості продовження орендних відносин в разі зміни власника земельної ділянки: з чим слід бути уважним орендареві?
5.    Механізм розпорядження територіальними громадами земельними ділянками, зайнятими полезахисними лісосмугами (передача із земель державної власності в комунальну власність з подальшим наданням громадами в користування фізичних та юридичних осіб.
6.    Дії територіальних громад, в разі виявлення порушень законодавства України колишнім розпорядником землі: укладання договорів оренди «під городництво», передача земельних ділянок у приватну власність тим, хто не мав на це права.