A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Врадіївська селищна рада
Миколаївської області

Забороняють спілкуватися з онуками: що робити?

Дата: 16.06.2021 08:14
Кількість переглядів: 180

Родинні стосунки – річ завжди непроста, особливо, коли батьки розійшлися і дитина, наприклад, залишається з матір’ю. І тоді трапляється так, що бабуся та дідусь від колишнього чоловіка хочуть бачитись, спілкуватись зі своїми онуками і брати участь у їх вихованні, але батьки роблять «заручниками» своїх нащадків і після розлучення забороняють їм спілкування. Що ж робити у такому випадку? Консультують фахівці Кельменецького місцевого центру з надання БВПД.

Відповідно до норм Сімейного кодексу України бабуся, дідусь, прабабуся і прадідусь мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. Але чи мають право батьки перешкоджати у спілкуванні та вихованні внуків/правнуків?

Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні родичами своїх прав щодо виховання внуків/ правнуків. Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом  про їх усунення (стаття 257 Сімейного кодексу України).

Суд визначає способи участі дідуся, бабусі на спілкування і виховання онука (онуків) (періодичне чи систематичне побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця їх проживання, черговість між бабою, дідом, прабабою, прадідом, братами, сестрами, мачухою, вітчимом на спілкування з дитиною в присутності когось, якщо це необхідно в інтересах дитини тощо), місце та час їхнього спілкування.

У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, необхідно звертатися до органів державної виконавчої служби.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь