Національне тестування "Цифрограм 2.0"

Дата: 21.07.2021 14:23

Міністерство цифрової трансформації України запустило на онлайн-платформі «Дія.Цифрова освіта» нову версію національного тесту на цифрову грамотність громадян «Цифрограм 2.0», яка містить 90 запитань.

«Цифрограм 2.0» допоможе виявити загальний рівень цифрової грамотності, прогалини в цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.

Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:
1.Основи комп’ютерної грамотності.
2.Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.
3.Створення цифрового контенту.
4.Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві.
5.Безпека в цифровому середовищі.
6.Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.

Кожна із цих сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей, загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей.
Компанії та організації можуть проходити Цифрограм 2.0 командами співробітників. Для цього необхідно ввести назву компанії українською мовою без лапок.

Покращити рівень цифрової грамотності по окремих сферах можна на національній онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта,  де розміщено в безкоштовному доступі більше 55 освітніх серіалів за участі експертів і селебріті. Також, на платформі доступний онлайн-курс «Цифорова грамотніть для державних службовців», який охоплює можливості та особливості функціонування безкоштовних сервісів Google для використання в професійній діяльності та повсякденному житті.