29 серпня – День пам’яті захисників України

Дата: 28.08.2021 10:05

Цей день відзначається в країні щорічно відповідно до Указу Президента України № 621/2019 від 23.08.2019 задля гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

До слова, відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях став символом Дня пам’яті захисників.

У цей  день ми вшановуємо пам’ять тих,  хто віддав своє життя за мир на нашій землі, тих, хто пішов у небо з поля бою… Згадаємо усіх загиблих, відомих і невідомих… Це були найкращі люди країни. Хоча б тому, що вони загинули за цю країну. За те, щоб вона жила…

Відділ соціального захисту
Враіївської селищної ради