Реабілітація у денному відділенні соціально-психологічної реабілітації дітей з інвалідністю
Денне відділення соціально-психологічної реабілітації дітей з інвалідністю супроводжує 55 дітей з інвалідністю. Станом на 30.11.2021р. 19 дітей проходять курс реабілітації у відділенні. Відділення здійснює роботу з соціальної адаптації та реабілітації з навчанням та вихованням дітей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями.
Головною метою соціально-психологічної реабілітації є надання можливості дітям з інвалідністю перебороти труднощі розвитку, засвоїти побутові та соціальні навички, розвивати свої здібності, повністю або частково інтегруватися у життя суспільства.
Основні напрямки роботи відділення:
- виявлення та розвиток індивідуальних здібностей дитини;
- педагогічна корекція;
- навчальні індивідуальні та групові заняття;
- формування навичок міжособистісного спілкування;
-освоєння навичок самообслуговування;
- розвиток фізичних здібностей;
- надання консультативної допомоги сім’ям, які мають дитину з інвалідністю.
Для позитивного впливу на нервову систему, стимулювання психоемоційного стану дітей у відділенні проводяться сеанси:
- аромотерапії.
-арттерапія;
-казкотерапія
Комфортні адаптовані умови, злагоджений механізм всього персоналу відділення забезпечують виконання триєдиної задачі соціально-психологічної реабілітації, а саме:
- підвищення дитячої соціальної активності;
- відродження радості життя;
- вміння бути корисним сім’ї та суспільству.
Тривалість одного курсу реабілітації складає 6 -12 місяців за рішенням реабілітаціїної комісії. Відділення надає послуги дітям з інвалідністю від 2 до 18 років з фізичними та розумовими вадами розвитку, які отримали статус дитини з інвалідністю.
Для розвитку та занять дітей створена ігрова кімната, яка обладнана виробами «Альма», тут є сухий басейн, сенсорні м’ячі. У відділенні розташована «Сенсорна кімната», за допомогою якої розвивається зорово-моторна координація, тактильна чутливість, підвищується розумова та фізична активність Для занять та ігор на свіжому повітрі на дворовій території встановлений дитячий ігровий майданчик.
Після закінчення курсу реабілітації, діти набувають навички між особистісного спілкування, інтегруються у дитячий колектив та почувають себе частинкою суспільства. Набувають навичок самообслуговування, які дають впевненість у собі та позбавляють від почуття залежності, що добре впливає на психоемоційний стан дітей.