Підсумкове засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству в рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Дата: 08.12.2021 16:29

Фото без описуСьогодні, 08 грудня 2021 року, під головуванням заступника селищного голови Ірини Гончаренко відбулося засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми.

Висвітлення цієї соціальної проблеми, вжиття заходів на попередження насильства, формування нульової толерантності до насильства є дуже важливими в наш час. Без подолання цього  соціально небезпечного явища неможливо створити умови для самореалізації людини, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина.

На розгляд комісії було винесено два питання. По першому питанню «Про підведення підсумків проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» доповіла завідувач відділення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю Центру надання соціальних послуг Врадіївської селищної ради Ольга Дулдієр, яка розповіла присутнім, що в рамках проведення акції «16 днів проти насильства» було проведено:
-    25 листопада 2021 р. засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми;
-    міжвідомча нарада з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми. Під час даної наради розглянуто питання щодо порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Складено графік проведення профілактичних заходів по школах Врадіївської ОТГ;
-    виховний захід фахівців із соціальної роботи ЦНСП Врадіївської селищної ради спільно із працівниками Первомайського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, із суб’єктами пробації, які перебувають на обліку в двох установах. Напередодні Міжнародного дня прав людини, яке відзначається 10 грудня детально розповіли суб’єктам пробації про їх права;
-    міждисциплінарною командою здійснені профілактичні заходи по загальноосвітніх школах селища Врадіївка;
-    фахівцями із соціальної роботи ЦНСП Врадіївської селищної ради проведені профілактичні заходи по загальноосвітніх школах громади;
-    постійно проводиться виїзди в сім'ї, які знаходяться в складних життєвих обставинах, з метою профілактики здійснення психологічного та економічного насилля над дітьми;
-    під час проведення акції розповсюджувалися буклети, листівки та плакати.

Доповідач повідомила присутнім, що 10 грудня 2021 року на базі Будинку дитячої творчості буде проведено засідання «Школи лідерів», на якій активісти учнівського самоврядування візьмуть участь у вікторині на тему насилля в сім’ї та учнівському середовищі. Кожна школа має представити відеоролик про заходи, які здійснює їх учбовий заклад в напрямку протидії домашнього насильства та насильства в домашньому середовищі.

В ході засідання розглянули і друге питання «Про затвердження плану засідань координаційної ради з питань з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми на 2022 рік», адже робота по запобіганню випадків домашнього насильства не закінчується сьогодні, вона ведеться систематично та постійно, оскільки подолання цього явища можливе лише за умови об'єднання зусиль і працівників державних органів та установ, і членів громадських організацій, і кожного громадянина.