Покладання квітів до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2021 09:27

Фото без описуСьогодні, 14 грудня, в Україні традиційно вшановують День ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця дата затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Селищний голова Микола Москаленко, секретар селищної ради Віталій Ростов, заступники селищного голови Ірина Гончаренко та Іван Коломійчук,  заступник начальника з превентивної діяльності відділення поліції №2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області, капітан поліції Олександр Кибик та ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС Юрій Чабановський  на знак пошани до подвигу Героїв-ліквідаторів поклали квіти до  пам’ятного знаку, після чого вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

Чорнобильська катастрофа – найстрашніша за всю історію ядерної енергетики.  Для кожного українця Чорнобиль – незаживаюча рана. Масштаби цього лиха і наслідки стали найтяжчими в історії планети. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів і цілий світ.