Безбар'єрність - це...

Дата: 22.02.2022 11:16

«Довідник безбар’єрності» – ініціатива і флагманський проєкт Першої Леді України Олени Зеленської. Він створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.
"Я завжди підкреслюю, що безбар’єрність – це нова норма, рівні можливості для всіх людей і доступність. Один з важливих елементів безбар’єрності – безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Людина – завжди у фокусі. Довідник стане посібником з коректного спілкування, де занотована етика спілкування", – зазначає Олена Зеленська.

Фото без опису
Ілюстраторкою виступила художниця Ольга Дегтярьова. «Мені хотілося, щоб ілюстрації однаково розуміли всі, і щоб вони відгукувалися в серці кожного. У них також присутній незримий заклик: подивіться на те, що нас оточує, по-іншому», – сказала художниця. Ілюстрації є простими, і зрозумілими образами розкривають поняття безбар’єрності.

Безбар’єрність – це: …приймати людей такими, які вони є
…коли зручно всім без винятку
…дитяча кімната в офісі
…коли чоловік у декреті, дружина на роботі – і навпаки
…почувати себе захищено
…безпечні та зручні дитячі майданчики для кожної дитини
…жити повноцінним життям
…поважати можливості іншої людини
…коли на співбесіді про вік не питають
…розуміти інших без слів

Щодня тисячі українців живуть за бар’єрами. Залежні від супроводжуючих, тому що міська інфраструктура не пристосована до потреб людей з фізичними відмінностями. Отримують відмови від роботодавців, бо вдома маленька дитина. Не мають доступу до якісної освіти та можливостей реалізувати себе. Бар’єрів чимало. Як на довгій дистанції з перешкодами, але нездоланними вони виглядають тільки на старті. Безбар'єрність має бути суспільною нормою та пріоритетом на державному рівні.
Швидше заходьте, щоб подивитися та поділитися з друзями https://bf.in.ua/