Як легалізувати своє перебування в Республіці Польща?

Дата: 23.03.2022 10:11

Фото без описуУкраїнцям, які,   вимушені виїхати через воєнні дії  з України, шукають прихистку в Польщі, не треба побоюватися, чи легальне їхнє перебування на території цієї країни.

У зв'язку з воєнними діями на території України, якщо ви є:
-громадянин України;
-в’їхали легально на територію Республіки Польща у період від 24 лютого 2022 р.;
-повідомили про те, що хочете залишитися у Польщі
то Ваше перебування на території  даної  держави вважається легальним впродовж 18 місяців, починаючи від 24 лютого 2022 р.

Реєстрація Вашого перебування у Польщі відбувається після подачі клопотання про присвоєння персонального номера PESEL. Його необхідно подати не пізніше, аніж через 60 днів від дати в’їзду на територію Республіки Польща.

Для того щоб отримати Pesel,  необхідно звернутися до Уженду міста чи Гміни,  за місцем тимчасового перебування.
При собі мати документ, на підставі, якого здійснювався в'їзд ( закордонний паспорт, свідоцтво про народження дитини, id картка, внутрішній паспорт громадянина України) та фотокартку 35мм на 45 мм.

Зразок клопотання, про отримання  номера Pesel,  можна буде отримати та заповнити на місці.
Номер PESEL для дітей віком до 12 років, видаватимуть без їхньої присутності.
Оплата за видачу номера  PESEL не стягується!!!
Консультує головний юрист сектору «Врадіївське бюро правової допомоги» Гулько Ірина.

У разі виникнення інших правових питань звертайтесь до Врадіївського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою вул. Героїв Врадіївщини, 89 смт. Врадіївка Первомайський район Миколаївська область., тел. бюро: 068 187 13 87, тел. Контакт-центру: 0800 213 103.