До уваги фермерів: правила поводження з пестицидами!

Дата: 10.05.2022 10:37

Фото без описуДоводимо до Вашого відома правила, встановлені законодавством України, яких повинні дотримуватись фізичні особи та суб’єкти господарювання під час використання у своїй діяльності пестицидів:

Фізичні особи та суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, зобов’язані завчасно повідомляти Врадіївську селищну раду про заплановане застосування засобів захисту рослин шляхом надання повідомлення про застосування засобів захисту рослин за три доби до запланованого їх застосування.

Завчасне повідомлення повинно містити таку інформацію:

- точна дата і час початку робіт із застосування засобів захисту рослин;

- територія майбутнього застосування засобів захисту рослин: (площа (га), кадастровий номер (за наявності), місце знаходження ділянки (населений пункт, номер поля);

- назва препарату, діючі речовини та клас небезпеки запланованих до застосування засобів захисту рослин;

- спосіб (метод) застосування засобів захисту рослин;

- терміни ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин;

- прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) для фізичних осіб або повне найменування для суб’єктів господарювання;

- дані для зв’язку з фізичними особами та суб’єктами господарювання (номер телефону та адреса електронної пошти);

- відомості про сільськогосподарську культуру, що обробляється засобами захисту рослин.

Завчасне повідомлення про використання засобів захисту рослин на одній земельній ділянці (декількох земельних ділянках в одній місцевості) подається кожного разу в разі використання засобів захисту рослин.

Усі роботи із засобами захисту рослин слід проводити у вечірні (після 18:00) та ранкові (до 10:00 години) в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с.

Як виняток, допускається проведення обробок удень у похмурі та прохолодні денні години з температурою навколишнього повітря нижче +10 °C.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

До місць обробок розчини пестицидів повинні доставлятися в спеціальних ємкостях. Заправка і завантаження апаратів не повинні супроводжуватися протіканням або розсипанням пестицидів.

Заборонено!

- обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

- приготування розчинів пестицидів і заправка апаратури для їх застосування в не стаціонарних

розчинних вузлах або пунктах із використанням засобів механізації виробничих процесів.

-приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.

- проведення робіт з застосування пестицидів методом вентиляторного та штангового

обприскування у зоні санітарного розриву (500 м. від населених пунктів, тваринницьких комплексів,

місць відпочинку, проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць

відпочинку).

При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об'єктів, що підлягають санітарному захисту.

Порушення цих правил тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.