Щодо припинення трудового договору за заявою внутрішньо переміщеної особи

Дата: 06.06.2022 16:06

Фото без опису21.04.2022 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» №2220-IX, який надає можливість внутрішньо переміщеним особам, а також особам, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії, в односторонньому порядку розірвати трудові відносини з роботодавцем, які не можливо припинити в установленому законодавством порядку.

Так, для отримання статусу безробітного вищезазначені особи у яких не розірвані трудові договори з роботодавцем, подають до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору за формою, визначеною Державним центром зайнятості, про що повідомляються роботодавець (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними), територіальний орган Державної податкової служби України та територіальний орган Пенсійного фонду України.

При цьому, статус безробітного надається з першого дня реєстрації без вимоги щодо наявності підходящої роботи.