ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ОТРУЄНЬ ГРИБАМИ

Дата: 05.08.2022 09:47

Кривоозерське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує: ГРИБИ- це цінний харчовий продукт, однак серед грибів багато отруйних, які можуть викликати сильні отруєння, а іноді і смерть.

Основні причини отруєнь:
- вживання отруйних грибів;
- неправильне приготування умовно-їстивних грибів; вживання старих або зіпсованих їстивних грибів;
- вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).
Запам'ятайте:
- не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, вони не завжди відповідають дійсності;
- не куштуйте сирі гриби на смак; ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти, усі сумнівні гриби викидайте;
- гриби підлягають кулінарній обробці в день збору інакше в них утворюється трупна отрута.
Первинні ознаки отруєння:
Нудота, блювота, біль у животі, пронос – з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів. Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.
Перша допомога при отруєні грибами
Найголовніше-терміново телефонувати «103». До приїзду невідкладної допомоги дотримуйтесь постільного режиму і пийте багато рідини-води, підсоленої води або прохолодного чаю. Це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини.
Кривоозерське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області бажає бути здоровими та дбати про себе та своїх близьких!