Екстериторіальний принцип обслуговування громадян

Дата: 07.09.2022 13:29

Заяви про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший; заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактич-ного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату час-тин пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання; заява про працевлаштування (звільнення), по-чаток (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пе-нсіонера подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) разом з необхідними докумен-тами особа може подати до будь-якого сервісного центру обраного головно-го управління Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання особи/перебування на обліку як пенсіонера.

Заяви про призначення, перерахунок пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пен-сіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, ви-плату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльно-сті, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внес-ку на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виплату недоо-триманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприй-няття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту до-кумента та його реквізитів) можуть подаватись заявниками в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису через вебпор-тал електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua).

Крім того, особа на власний розсуд може обрати сервісний центр, де бажає отримати від фахівців Фонду консультацію, необхідні довідки, доку-менти, або ж зробити це через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Запроваджений в органах Пенсійного фонду України екстериторіальний принцип обслуговування громадян виправдав себе у період воєнного стану, коли мільйони громадян змушені залишити свої домівки з метою пошуку місця тимчасового проживання, безпечного для життя та здоров’я.