ПРОФІЛАКТИКА СКАЗУ-СПІЛЬНА СПРАВА
Сказ - це гостре вірусне захворювання одне з найнебезпечніших вірусних інфекцій спільних для людей та тварин, характеризується ураженням центральної нервової системи, паралічами та 100% смертністю.
Основне джерело розповсюдження сказу - бродячі собаки , кішки і дикі м’ясоїдні тварини (лисиці, вовки, шакали, дикі кішки, куниці та інші).
Збудник хвороби передається через слину від укусу скаженою тваринною. Хвороба відноситься до особливо небезпечних .
Тривалість інкубаційного періоду залежить від місця укусу, мається на увазі від близькості до центральної нервової системи, а також від розміру нанесеного поранення і кількості занесеного зі слиною вірусу.
До числа характерних ознак сказу відноситься хрипкий гавкіт хворої собаки . Через параліч у тварини відвисає нижня щелепа , припиняється акт ковтання, з’являється слиновиділення , тому що собака відчуває сильну спрагу, але пити воду не може,проявляється водобоязнь. На 6 – 8 день після прояву перших ознак захворювання , в стані повного паралічу, настає смерть .
Основний метод профілактики сказу на сьогодення це щеплення домашніх тварин (котів та собак) та зменшення популяції диких та здичавілих м’ясоїдних тварин. В випадку підозри негайно повідомляйте про захворювання Кривоозерське управління Головного управління Держпродспожив-служби в Миколаївській області за телефонами : 2-21-81, або за адресою: смт Криве Озеро вул. Центральна 21, або до фахівця державної ветеринарної медицини що обслуговує вашу територію.