ПРОФІЛАКТИКА СКАЗУ-СПІЛЬНА СПРАВА

Дата: 13.12.2022 15:08

Фото без описуСказ  - це  гостре  вірусне  захворювання одне з найнебезпечніших вірусних інфекцій спільних для людей та тварин, характеризується ураженням центральної нервової системи, паралічами та 100% смертністю.

Основне  джерело  розповсюдження  сказу  - бродячі  собаки  , кішки  і  дикі  м’ясоїдні   тварини (лисиці, вовки, шакали, дикі  кішки, куниці та інші).
    Збудник  хвороби  передається  через  слину  від  укусу  скаженою  тваринною.  Хвороба   відноситься  до  особливо  небезпечних  .
    Тривалість  інкубаційного  періоду  залежить  від  місця  укусу, мається  на  увазі  від  близькості  до центральної  нервової  системи, а  також  від  розміру  нанесеного  поранення  і  кількості  занесеного зі  слиною  вірусу.
    До  числа  характерних  ознак  сказу  відноситься  хрипкий  гавкіт  хворої  собаки  .   Через  параліч  у  тварини  відвисає  нижня  щелепа , припиняється  акт  ковтання, з’являється  слиновиділення  , тому  що  собака  відчуває  сильну  спрагу, але  пити  воду  не  може,проявляється водобоязнь. На  6 – 8 день   після  прояву   перших  ознак  захворювання  , в  стані повного  паралічу, настає  смерть .
Основний  метод  профілактики  сказу   на сьогодення  це   щеплення   домашніх    тварин (котів та собак) та зменшення популяції диких та здичавілих м’ясоїдних тварин.                                                                         В   випадку підозри    негайно повідомляйте про захворювання Кривоозерське управління Головного управління Держпродспожив-служби в Миколаївській області за телефонами :  2-21-81, або за адресою: смт Криве Озеро вул. Центральна 21, або до фахівця державної ветеринарної медицини що обслуговує вашу територію.