16 січня - День пам'яті захисників Донецького аеропорту

Дата: 16.01.2023 08:00

Фото без описуВ Україні 16 січня відзначається День пам'яті захисників Донецького аеропорту. Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року, і закінчилися після повного руйнування обох терміналів і диспетчерської вежі аеропорту. В обороні також брали участь волонтери і медики.

Аеропорт обстрілювали з артилерії, «градів», мінометів і танків, працювали снайпери. Кіборгами нескорених українців назвали самі ж ворожі війська. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. Вони – символ незламності, нескореності й патріотизму.

"Кіборги вистояли, не вистояв бетон" – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

Деякі з “кіборгів” і зараз воюють за свободу й незалежність України у найгарячіших куточках нашої держави. Велика шана і подяка їм за мужність і героїзм!

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських військових, поранені понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, частину – посмертно.

Всім Героям, хто вижив і всім хто загинув вічна слава, шана та пам’ять...