18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Близько 200 000 кримських татар у травні 1944 року внаслідок спланованої силовими структурами Радянського Союзу операції було силоміць депортовано у віддалені райони Узбекистану, Казахстану, російської федерації.
Жорстоко, несправедливо... В наглухо зачинених товарних вагонах.
Той травневий світанок став для кримськотатарського народу найчорнішим.
Та депортація – геноцидом.
Чимало з них загинули у тих страшних умовах від голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт.
Із відновленням незалежності України у 1991 році багато кримських татар, які пережили геноцид, знайшли в собі сили та стійкість і повернулися до Криму.
У 2014 році вони знову втратили свій дім через окупації Криму росією. Чимало з них залишили рідну землю, рятуючись від репресій, що їх країна-агресорка послідовно продовжує як спадкоємиця радянського союзу. За даними Кримськотатарського ресурсного центру, 91 кримський татарин-політв’язень відбуває покарання у виправних колоніях.
Важливо пам’ятати про ті страшні події, особливо зараз, коли історія повторюється. Російська Федерація фактично продовжує практику Радянського Союзу, адже метою повномасштабного вторгнення РФ в Україну є саме знищення українського народу, його самобутності та культури. Щоденні масові вбивства, викрадення, примусове переміщення тисяч людей, в тому числі дітей, з-поміж цивільного населення України на територію РФ – усе це реалії сьогодення.
У цей знаковий для світової історії день ми схиляємо голови перед пам’яттю кримських татар, безжально знищених злочинними режимами СРСР та рф. Пам’ять про цю та інші доленосні трагічні події нашої історії має формувати і зміцнювати нашу сучасну самосвідомість і самоідентичність.
Велика шана і повага тим, хто бореться за Україну та нашу спільну історію. Ми сильні в своїй єдності Віримо, що ми дамо гідну відсіч російському загарбнику та звільнимо окуповані землі. Все буде Україна!
З повагою, від імені громади,
Врадіївський селищний голова
Микола МОСКАЛЕНКО