29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного Яру

Дата: 29.09.2023 08:00

Фото без описуСьогодні 29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.

82 роки тому, 29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення - майже 34 тисячі київських євреїв.

А впродовж двох років німецької окупації Бабин Яр «забрав» життя близько 100 тисяч людей, яких окупанти вважали «зайвими» – євреїв, ромів, українських націоналістів, полонених, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних, в’язнів концтаборів. Бабин Яр став одним з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни.Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів у 1943 році.

Трагедія Бабиного Яру - скорботні події, вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

У цей день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті. Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!

Будемо пам’ятати...