Що таке африканська чума свиней та як з нею боротися?

Дата: 29.11.2023 09:48

Фото без описуУ зв’язку з випадком виникнення надзвичайної ситуацію природного характеру африканської чуми свиней на території Врадіївської територіальної громади, Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує про наступне.

Збудник африканської чуми свиней (АЧС) — ДНК-місний вірус родини Asfarviridae, роду Asfivirus. Йому характерна особливість те що він високостійких до факторів середовища: зберігається в діапазоні рН від 2 до 13, тривалий час — від тижнів до місяців. Також зберігається в продуктах свиного походження, які не мали термічної обробки (соління та сирокопчені харчові вироби, харчові відходи, які використовують для годування свиней). Його знаходять в крові, лімфі, у внутрішніх органах, секретах і екскрементах хворих тварин. Вірус стійкий до висушування та гниття; при температурі 60 °C інактивується протягом 10 хвилин.

Не зважаючи на те, що людина не хворіє цим захворюванням-вipyc АЧС наносить неймовірні економічні збитки та повне знищення свинопоголів'я в осередику зараження.

Основними чинниками, якi сприяють виникненню АЧС в Україні є відсутність належного захисту свиногосподарств, особистих підсобних господарст від занесения збудника заразних хвороб, недостатній контроль за станом здоров'я тварин, їx переміщенням, а також за переміщенням продукції тваринного походження, що спричиняє несвоєчасній постановки диагностики захворювання та прийняття заходів щодо локалізації та ліквідації осередку африканської чуми свиней.

Ще раз наголощуємо на основних заходах з попередження занесения вipycy АЧС в господатрство будь якої власності:

- утримання свиней в закритих приміщеннях;

- обслуговування тварин тільки в змінному спецодязі використання окремих засобів догляду та інвентарю;

- не допускати відвідування господарства та тваринницьких приміщень сторонніми особами;

- не купувати тварин в неустановлених для цього місцях та без супровідних документів,

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

- не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти її забою.

При виявлені трупу дикого кабана або свійської cвині негайно сповістити територіальну ветеринару службу - Врадіївський відділ ветеринарної медицини Первомайської районної лікарні ветеринарної медицини, Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Перемоги, 31, смт Врадіївка, Первомайський р-н, Миколаївської обл.