Про важливість вакцинації людей віком понад 60 років від COVID-19 та грипу

Дата: 06.12.2023 16:32

Фото без описуВакцинація – значне досягнення людства. Упродовж останнього століття тривалість життя зросла на 30 років. Це відбулося, зокрема, і завдяки вакцинації, яка долає смертельні хвороби, чим допомагає продовжити людське життя.

Щороку вакцини від різних хвороб рятують мільйони людей у світі, програмуючи імунну систему розпізнавати та знищувати певні віруси і бактерії.

Люди віком понад 60 років належать до групи ризику, яка легко може підхопити будь яке інфекційне захворювання, найперше – це COVID-19 та грип. Оскільки їхня імунна система ослаблена супутніми хронічними хворобами, інфекції «знаходять» таких пацієнтів швидше. Отже, вакцинація від грипу та COVID-19 їм необхідна. Адже ці хвороби можуть призвести до пневмонії, серцево-судинних патологій та інших серйозних ускладнень, що дуже обтяжливі та небезпечні у такому віці.

Насамперед потрібно вакцинувати батьків, дідусів та бабусь, адже вони у зоні ризику через «букет» супутніх захворювань.

Щеплення робить літніх людей здоровішими, а відтак їхні родини – щасливішими.