16 січня – Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів», Захисників Донецького аеропорту

Дата: 16.01.2024 08:14

Фото без описуВсеукраїнський День пам'яті "кіборгів" – захисників Донецького аеропорту в Україні щороку відзначається 16 січня. «Кіборги», як наших воїнів «охрестили» вороги за незламність духу - тримали героїчну оборону Донецького аеропорту протягом 242 днів, до січня 2015 року.

Завдячуючи незламному характеру і сталевій волі українські бійці показали справжній приклад самопожертви, спротиву і вірності військовому братерству. Донецький аеропорт став одним з символів українського опору російським окупантам.

За межами людських можливостей, під постійними обстрілами, в умовах майже повного оточення, українські військові до останнього утримували ДАП та чинили героїчний спротив 242 дні. За офіційними даними, захищаючи донецький аеропорт, загинуло понад 200 військових.

Сьогодні вшановують пам'ять захисникам-"кіборгам", згадуючи їх подвиг такими словами: "Вони витримали. Не витримав бетон!" Їхня незламність показала всьому світу – сталь та бетон можуть не витримати натиску, але воля українських воїнів залишиться непохитною!

Сьогодні ми продовжуємо боротьбу, щодня відстоюючи кожен сантиметр української землі та знищуючи російських окупантів.

Пам'ятаємо та вшановуємо всіх Героїв, які віддали своє життя, захищаючи Україну!