Профілактика захворювання на туберкульоз

Дата: 05.04.2024 16:10

Фото без опису05 квітня 2024 року до Дня Всесвітнього здоров'я на базі Первомайському районного сектору N2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях було запрошено сімейного лікаря КНП «Врадіївський РЦ ПМСД» Бугаєнко Світлану Олександрівну для проведення профілактичної бесіди на тему: «Профілактика захворювання на туберкульоз» для субєктів пробації.

Під час бесіди підобліковим було роз'яснено про шляхи зараження, симптоми туберкульозу, профілактика туберкульозу.

Туберкульоз інфекційне захворювання, основним джерелом збудника якого є хвора людина на активний туберкульоз, яка виділяє мікобактерії з мокротиння.

Інфекція є надзвичайно стійкою до впливу навколишнього середовища і має здатність заразити іншу людину впродовж:
5-ін годин в крапельках слини в повітрі приміщень, що не провітрюються:
3-6 місяців у вуличному пилу:
3-х місяців на папері, зокрема на сторінках книжок;
5-ти місяців у відкритих водоймах;
1-2 роки у грунті.

Профілактика:
- відмова від шкідливих звичок;
- повноцінний сон (не менше 8 годин);
- збалансоване харчування (різноманітне і багате вітамінами);
- регулярні заняття спортом;
- щоденні прогулянки на повітрі (не менше 40 хвилин);
- загартовування.

ПАМ’ЯТАЙ! Протитуберкульозні препарати здатні вилікувати туберкульоз повністю або вивести його в неактивну форму! Небезпечно займатися самолікуванням!

Автор: Олена Кльопка начальник Первомайського районного сектору N2 філії Державної установи"Центр пробації " в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях