Вшанування пам'яті жертв фашистських концтаборів у Врадіївській громаді
11 квітня в усьому світі відзначають пам’ятну дату — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме цього дня, у 1945 році, з воріт концентраційного табору Бухенвальд вийшов останній в’язень із сумновідомим написом "Jedem das Seine" – "Кожному своє". Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо. І відтоді ця пам'ятна дата болить незагойною раною в серцях народів світу. Це нагадування про історію великих страждань мільйонів людей, серед яких було чимало і наших земляків, чиє життя обірвалось за колючим дротом.
Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів - це день, коли ми вшановуємо подвиг борців антифашистського опору, висловлюємо повагу старшому поколінню, на долю якого випали неймовірні муки і страждання.
Врадіївська громада сьогодні, 11 квітня 2024 року, долучилася до скорботного заходу. У центральному парку відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам за участі селищного голови Миколи Москаленка, секретаря селищної ради Віталія Ростова, заступників селищного голови Ірини Гончаренко та Івана Коломійчука, працівників Врадіївської селищної ради, представників місцевих установ та організацій.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять жертв фашистських таборів, згадали трагічні події в історії людства, викликані насильницьким втручанням в життя, національну приналежність, віросповідання.
Страшні злочини проти людства не мають строку давності. Геноцид цілих народів, масові розстріли дорослих та дітей на «фабриках смерті» в окупованих нацистами країнах, тортури та непосильна каторжна праця знищили мільйони безневинних людей.
Це все – в нашій пам’яті назавжди, що передаватиметься з покоління в покоління. Ми вклоняємось з усім світом людям, які в пекельних муках пройшли цей шлях, вистоявши найстрашніші випробування. І віддаємо данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в стінах таборів смерті.
Довідка: У березні 1945 року в Бухенвальді, найбільшому концентраційному таборі, спалахнуло збройне повстання. Після того, як ув’язнені захопили табір, в нього увійшли американські війська. Нацисти не встигли знищити докази своїх злочинів, і свідчення в’язнів дійшли до міжнародного Нюрнберзького трибуналу. Всього у концтаборах смерті утримували 18 млн чоловік. Більше 11 млн з них – загинули.