Пісочна терапія, як спосіб зняття емоційної напруги та відновлення ресурсного стану
23 квітня в нашій державі відзначається Всеукраїнський день психолога. Психологія вносить значний внесок у розвиток і життя сучасного суспільства. Її доля - це пошук закономірностей і особливостей виникнення, формування і розвитку психічних процесів і психологічних станів людини, властивостей його психіки та поведінкових характерів.
Цього дня в селищній раді в рамках співпраці з сектором молоді та спорту, провідним інспектором Первомайського РС №2 ФДУ «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях, психологом в навчанні Юлією Гопко було проведено «піщану терапію» – ключ до внутрішнього світу дитини, один з засобів виразити переживання, досліджувати світ, збудувати стосунки. Вперше принцип "піщана терапія" був запропонований Карлом Густавом Юнгом. На його думку, цей текучий матеріал символізує життя у всесвіті, а окремі піщинки - це люди і інші живі істоти. Пісок – ідеальне розвиваюче середовище, де можна творити без страху, що-небудь зламати або зіпсувати. Як пояснила пані Юлія це спосіб спілкування дитини або дорослого з навколишнім світом і самим собою, а також як засіб зняти внутрішню напругу.
Захід пані Юлії був побудованим на правилах доброзичливого спілкування та складався з вправ на знайомство, медитації, безпосередньо «піщаної терапії», застосування метафоричних карт та підведення підсумків.
Пані Юлія прекрасно справилася із завданнями які були ціллю заходу, а саме відновлення ресурсного стану. По завершені заходу пані Юлія люб’язно пригостила усіх учасників заходу смачним ча’єм.