Найбільша техногенна катастрофа ХХ ст: Чорнобильська аварія
26 квітня виповнюється 38 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття.
Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.
У цей день вшановуємо пам'ять жертв Чорнобильської трагедії та учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС 1986 року та віддаємо шану мужнім захисникам України та співробітникам ЧАЕС, які під час російської навали вберегли світ від повторення ядерної трагедії.
Пам’ятаймо, що російська політика наповнена злочинною та підступною сутністю. Чорнобильська катастрофа стала символом великої брехні радянської влади. Адже тоді політичне керівництво приховувало факт аварії та її страшні наслідки для людей і всього живого.
Чорнобильська катастрофа має нагадувати світу про відповідальність людства за долю планети та вчити цінувати мир і безпеку. Адже зараз перед нами постають нові загрози через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України.