Ознаки сказу у тварини – на що звернути увагу!
Зміна поведінки, слинотеча з рота, пригніченість (дезорієнтація в просторі), відвисання щелепи, втрата змоги їсти та пити – це одні із ознак, що є підозра на захворюваність сказу у домашньої тварини. У собак і кішок сказ протікає в двох формах: буйній і тихій.
Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Голос - пропадає. Собака стає дратівливою відмовляється від їжі і води, не відгукується на поклик, не слухається господаря. У неї відвисає хвіст і нижня щелепа, рясно виділяється слина, з'являється хиткість ходи. Тварина здатна мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх.
Найбільш небезпечна інша форма сказу - тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути слабо виражені або відсутні, окрім пригнічення.
У разі підозри на захворювання тварини терміново зверніться до територіального органу Держпродспоживслужби - Врадіївського відділу ветеринарної медицини.
Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно звернутися до Врадіївського відділу ветеринарної медицини Первомайської районної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Перемоги, 31, с-ще Врадіївка, Первомайський р-н, Миколаївська обл.., 56301, тел. +380968441615.