Бесіда на тему " Панічні атаки, алгоритм дій"

Дата: 27.07.2024 15:19

Фото без опису27.07.2024р провідним інспектором Первомайського районного сектору N2 філії Державної установи"Центр пробації " в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях було проведено виховну бесіду з субєктом пробації на тему " Панічні атаки, алгоритм дій"
Після початку повномасштабної війни кожен із нас живе в стані стресу і постійної тривоги, а отже — має підвищений ризик розвитку панічного розладу.
Панічний розлад мають майже 264 млн людей у всьому світі. Він проявляється раптовими й повторюваними панічними атаками, кожна з яких може тривати від кількох хвилин до години, а іноді й довше. Поодинокі панічні атаки не є панічним розладом: вони можуть виникати через перехвилювання чи надмірну втому. Проте, якщо йдеться про панічний розлад, людина відчуває сильну тривогу, стрес та переживає панічні атаки в будь-який час та за різних обставин і часто без видимої причини.

Панічні атаки спричиняють почуття приреченості та сильного страху, тож дуже важливо вміти допомогти собі у цей момент.

Практичні поради, як впоратися з панічними атаками?

Під час панічної атаки дуже важливо спробувати концентруватися на поточному моменті й ситуації всіма видами почуттів, «заземлитися».

Фото без опису

Однією з найпопулярніших технік опанування панічних атак є техніка «5–4–3–2–1». Щоб знизити напругу, назвіть:

5 речей, які ви бачите (наприклад, ваші руки, стіл, небо);
4 речі, які ви відчуваєте фізично (наприклад, тверда поверхня під ногами, одяг на тілі тощо);
3 речі, які ви чуєте (наприклад, спів пташок, звук машин, музика);
2 речі, які ви відчуваєте на нюх (наприклад, кава, аромат квітів, парфум);
1 річ, яку ви можете відчути на смак (м’ятна гумка, чай тощо).
Пам’ятайте: хоча панічні атаки лякають, вони не є небезпечними й не завдають фізичної шкоди. Втім вони можуть бути симптомом інших психічних розладів, тому у разі виявлення найперших ознак і щойно ви перебуватимете в безпеці, зверніться до лікаря.

Джерело: https://moz.gov.ua/uk/panichni-ataki-algoritm-dij

Автор: Олена Кльопка начальник Первомайського районного сектору N2 філії Державної установи"Центр пробації " в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях