10 РОКІВ ПРОБАЦІЇ: «МАЙБУТНЄ ЗАРАЗ»
5 лютого виповнюється 10 років з моменту ухвалення Закону України "Про пробацію" – ключового документа, який визначив розвиток сучасної системи виконання покарань без позбавлення волі.
Верховною Радою України 5 лютого 2015 року прийнято Закон України «Про пробацію», який наблизив Україну до міжнародних стандартів, визначив організаційно-правові засади для створення пробації України та забезпечив впровадження у державі нової системи заходів кримінально-правового характеру.
.
Пробація України – одна з найбільших у Європі!
Сьогодні понад три тисячі працівників у різних куточках країни об’єднані спільною метою – створювати безпечне середовище та змінювати життя людей на краще.
🔹 10 років становлення та розвитку
🔹 Тисячі реабілітованих людей, які отримали шанс на нове життя
🔹 Партнерство з державними та неурядовими організаціями
🔹 Сотні проєктів та ініціатив для змін у системі правосуддя
Пробація — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.Тобто — це система виконання покарань без позбавлення волі, орієнтована не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання соціальної підтримки, консультаційної та психологічної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника, реабілітації та ресоціалізації клієнтів пробації, створення системи реінтеграції правопорушника, щоб людина могла жити у суспільстві, не вчиняючи правопорушень.
Пробація – дає свій позитивний результат, оскільки людина не відірвана від сім’ї та соціуму, тобто вона не втрачає ті соціальні зв’язки, які вона може втратити у неволі. На жаль, не всі задумуються, що ізоляція від суспільства не є вирішенням проблеми.
Пробація України — це можливості для змін! Це лозунг пробації України, який містить багатогранну філософію таких можливостей — від зміни правосвідомості та життя окремого правопорушника, зміни підходів до реабілітації правопорушників, прав жертв правопорушення та інтересів громади — до зміни суспільства і держави у цілому. Завдяки плідній співпраці з громадськістю, волонтерами пробації, органами державної влади та місцевого самоврядування ми рухаємося в напрямку позитивних змін життя як окремої людини, так і держави в цілому, повноцінно та якісно надаємо різносторонню, індивідуально сплановану допомогу у вирішенні криміногенних потреб, сприяємо в отриманні необхідних соціальних, психологічних, юридичних та освітніх послуг, сприяємо виправленню та ресоціалізації засуджених, мотивуємо до позитивних змін особистості та поліпшенні соціальних стосунків, проводимо заходи виховного, патріотичного та пізнавально-інформаційного характеру.
Пробація не просто контролює поведінку правопорушників, але й надає їм необхідну підтримку. В основі – індивідуальний підхід до кожної людини, аби за допомогою спеціальних інструментів пробації виявити проблеми, які найімовірніше призвели до вчинення правопорушення, та розробити і реалізувати комплекс заходів, у тому числі соціально-виховного характеру. Правильно визначена проблема дає розуміння, чому людина так живе, з ким спілкується і чому вчинила злочин. Аби попередити подібну поведінку у майбутньому, треба докласти зусиль, аби змінити ситуацію нині. Крім того, у системі пробації активно розвивається волонтерський рух, Первомайський районний сектор №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях не став виключенням, в нашому секторі пробації працює волонтер пробації, яка допомагає персоналу пробації розв’язувати актуальні життєві проблеми правопорушників та сприяє їх розв'язанню.
Попереду – нові виклики, але разом ми здатні подолати їх та будувати майбутнє, у якому пробація відіграє ключову роль у безпеці суспільства.
Первомайський районний сектор №2 філії Державної установи " Центр пробації" в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях