Коли температура повітря зашкалює, варто нагадати про правила поведінки у пожежонебезпечний період, яких повинні дотримуватись громадяни, аби запобігти виникненню пожеж.
Ліпше не ходити до лісу в період високої пожежної небезпеки. Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я нерідко перекидається на лісові насадження, що може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.
На території громади суворо протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- несанкціоноване спалювання на відкритих територіях сміття, сухої трави, пасовищ, стерні, поживних залишків, тощо;
- заборонено створення та території населених пунктів звалищ горючих відходів, стихійних сміттєзвалищ побутових і виробничих відходів, насамперед у лісових масивах, лісосмугах, сільгоспугіддях і прилеглих до них територіях;
- несанкціоноване випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою та іншою природною рослинністю або її залишків, опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях;
- розведення багать у лісових масивах і рекреаційних зонах (крім спеціально "облаштованих місць і обладнаних територій зеленого відпочинку), а також випалювання стерні, сухої рослинності та сміття на землях лісового фонду, сільгоспугідлях, лісосмугах та вздовж доріг.
Нагадуємо, що Кодексом України про адміністративні правопорушення статтею 77-1 “Самовільне випалювання рослинності або її залишків” передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Шановні громадяни Врадіївської громади !
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.
Якщо ви помітили загорання в лісових масивах, на відкритих територіях, негайно повідомляти про це лісогосподарські підприємства, територіальні підрозділи ДСНС України,
місцеві органи влади
телефонуйте за номером «101»