Дата: від до Скинути

Академік Олег Чабан. Генетично сумна нація, колективна травма й досвід ПТСР за Ремарком

На подкаст «Простими словами» до Марка Лівіна та Софії Терлез завітав доктор медичних наук, психотерапевт Олег Чабан. У 8 випуску поговорили про те, чому Олена Зеленська взялася за психічне здоровʼя, як працює колективна травма й у чому щастя «генетично сумної нації».

14:03 18.08.2023

Мінветеранів: 30 вінничан пройшли співбесіду на посаду помічника ветерана

У Вінниці стартував черговий етап співбесід із кандидатами в помічники ветеранів. Наразі співбесіду вже пройшли 30 претендентів. Ці люди надалі мають допомагати захисникам і захисницям, їхнім рідним звикнути до цивільного життя та допомогти в оформленні необхідних пільг та субсидій. Більш докладніше – у сюжеті.

14:01 18.08.2023

Мінмолодьспортом спільно з партнерами у 2023 році продовжено роботу щодо реалізації Національної програми залучення молоді до відновлення України ВідНОВА:UA

Мета якої сприяння процесам залучення молоді до відновлення України та нормалізації життя у громадах, що постраждали від війни з росією.

16:13 17.08.2023

Як протидіяти булінгу в школі?

У школі діти вчаться будувати контакти, вирішувати конфлікти, лідирувати та підкорятися. Це найбільше місце соціалізації, де дитина отримує першу (і не завжди добру) систему оцінки. І не лише знань, а й себе як особистості. На ментальне здоров’я учнів це впливає по-різному. І дуже важливо не помітити і вчасно відреагувати булінг.

16:10 17.08.2023

«Рівний з рівним»: Триває прийом заяв до пілотного проєкту Мінветеранів «Помічник ветерана»

Продовжується процес прийому заяв на участь у пілотному проєкті Мінветеранів із започаткування в Україні інституту помічника ветерана. Експеримент охоплює чотири області, серед них й Миколаївщина. Ветерани й ветеранки та члени їхніх сімей, які самі вже пройшли непростий шлях повернення з війни, за принципом «рівний з рівним» будуть допомагати побратимам і координувати супровід наших захисників та захисниць на шляху переходу від військової служби до цивільного життя. Майбутні помічники допомагатимуть ветеранам та ветеранкам знайти своє місце в громаді, надаватимуть консультації щодо працевлаштування, навчання, соціального захисту та реабілітації, покращення стану здоров’я. Зазначимо, що обрані учасники уже розпочали навчання у Центрах ветеранського розвитку та згодом будуть працевлаштовані у громадах, які долучені до експерименту Мінветеранів. Подати заяву на участь у конкурсі можна винятково через інформаційний портал Е-ветеран https://eveteran.gov.ua.

14:11 16.08.2023

Як керівник. Як підтримати співробітників?

Як керівник ти маєш багато можливостей, щоб підтримувати ментальне здоров’я своїх співробітників. • Розкажи про навички самодопомоги. Спробуй навчити команду тих вправ, які допомагають особисто тобі. Або разом зробіть якісь вправи вперше. • Розмісти в офісі інформацію про сервіси підтримки ментального здоров’я. • Проводь політику відкритих дверей: щоб люди могли ділитися проблемами з тобою або з колегами. • Не ігноруй конфліктів у колективі. Швидко реагуй та бери участь у їхньому вирішенні. • Не працюй понаднормово. Хоча б спробуй. Ходи на обід вчасно й обов’язково, як на нараду. • Дуже важливо: не забувай піклуватися про своє ментальне здоров’я. Будь у цьому прикладом для своїх співробітників. Більше рекомендацій є в «Аптечці швидкої психологічної допомоги» (shorturl.at/bGKS2), створеної у межах Всеукраїнської програми ментального здоров‘я «Ти як?» за ініціативою Олена Зеленська.

14:10 16.08.2023